DSC05035

Turneu memorial rational la mini fotbal în memoria lui Valeriu Vîntu

Sîmbătă, 03 decembrie 2016, la stadionul orăşenesc din orașul Călărași a  fost organizatăa 3 ediție a  Turneului Memorial Raional la mini fotbal în memoria lui Valeriu Vîntu,primul președinte al FC Codru Călărași,activist al fotbalului. Evenimentul a fost organizat de către  Primăria or. Călărași și Asociaţia Raională de Fotbal Călărași ..La competiție au participat 4 echipe:Codru(seniori), Codru(juniori), Codru(veterani) și echipa Ivușca.În urma meciurilor disputate pe 1 loc sa clasat Codru(seniori) care a învins în finală echipa Codru(juniori) , cu scorul de 10-7. În meciul pentru locurile 3-4 echipa Ivușca  a suferit înfrîngere în fața celor de la Codru(veterani) cu un categoric 6-3.Echipelor clasate pe primele 3 locuri le au fost înmînate diplome, iar învingătoarea turneului a întrat în posesia Cupei Turneului. La eveniment au fost prezenți, Melnic Nicolae Primar de Călărași,  Abajeru Aurel Secretar General ARFC, Desfășurarea competiției a fost asigurată de antrenorii de copii ai FC Codru juniori Cazarin Alexandru și Smolenschii Andrian în frunte cu Burcă Alexandru Director General al stadionului orășenesc Călărași.